<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	>

<channel>
	<title></title>
	<atom:link href="http://www.boldu.com/blog/index.php/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://www.boldu.com/blog</link>
	<description></description>
	<pubDate>Wed, 26 Oct 2011 18:14:35 +0000</pubDate>
	<generator>http://wordpress.org/?v=2.6.5</generator>
	<language>en</language>
			<item>
		<title>Publicitat històrica</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/publicitat-historica/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/publicitat-historica/#comments</comments>
		<pubDate>Wed, 26 Oct 2011 18:12:21 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Publicitat]]></category>

		<category><![CDATA[publicitat històrica]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=436</guid>
		<description><![CDATA[
Aquí teniu algunes mostres de la meva col.lecció de cartells i gràfica publicitària antiga. Litografies originals dels anys 10, 20, 30, 40&#8230; Obres singulars fruit del talent de grans il.lustradors que eren alhora, redactors, editors, impressors&#8230; Una meravella, no?
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/phoscao.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-448" title="phoscao" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/phoscao-225x300.jpg" alt="" width="225" height="300" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/ancora-licores-12.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-450" title="ancora-licores-12" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/ancora-licores-12-225x300.jpg" alt="" width="225" height="300" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/cromos-barca-1.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-451" title="cromos-barca-1" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/cromos-barca-1-225x300.jpg" alt="" width="225" height="300" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/bomba-bloch.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-454" title="bomba-bloch" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/bomba-bloch-225x300.jpg" alt="" width="225" height="300" /></a></p>
<p>Aquí teniu algunes mostres de la meva col.lecció de cartells i gràfica publicitària antiga. Litografies originals dels anys 10, 20, 30, 40&#8230; Obres singulars fruit del talent de grans il.lustradors que eren alhora, redactors, editors, impressors&#8230; Una meravella, no?</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/publicitat-historica/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>La Panacoteca Ylla</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/panacoteca_ylla/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/panacoteca_ylla/#comments</comments>
		<pubDate>Wed, 29 Jun 2011 06:45:02 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Editorial]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=405</guid>
		<description><![CDATA[

Des de fa 15 anys, Boldú Comunicació dissenya i edita el Calendari de l&#8217;Obrador de la Farinera Ylla 1878. Aquest calendari s&#8217;ha convertit en un referent de la marca per als professionals artesans de la fleca i la pastisseria, que l&#8217;esperen amb expectació, per veure quina imatge sorprenent i divertida decorarà els seus obradors durant [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-1995.jpg"></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-2002.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-411" title="ylla-2002" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-2002.jpg" alt="" /></a><img class="alignnone size-full wp-image-406" title="ylla-1995" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-1995.jpg" alt="" width="472" height="287" /><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-1996.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-407" title="ylla-1996" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-1996.jpg" alt="" width="425" height="457" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-1997.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-408" title="ylla-1997" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-1997.jpg" alt="" width="500" height="580" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-2000.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-409" title="ylla-2000" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-2000.jpg" alt="" /></a></p>
<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-20071.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-415" title="ylla-20071" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ylla-20071.jpg" alt="Escultura panarra" /></a></p>
<p>Des de fa 15 anys, Boldú Comunicació dissenya i edita el Calendari de l&#8217;Obrador de la Farinera Ylla 1878. Aquest calendari s&#8217;ha convertit en un referent de la marca per als professionals artesans de la fleca i la pastisseria, que l&#8217;esperen amb expectació, per veure quina imatge sorprenent i divertida decorarà els seus obradors durant l&#8217;any. Com podreu veure a les imatges precedents, hem fet des de rèpliques <em>panarres</em> de famosos quadres de Van Gogh, Braque o Archimboldo, fins a fotomuntatges, gravats, dibuixos de còmic&#8230;YLLA ja disposa de 15 obres originals encarregades a diferents artistes, il,lustradors i fotògrafs, obres que ja conformen el que anomenem &#8220;La Panacoteca YLLA&#8221;. Tot un divertimento que ha reportat a la marca YLLA bones dosis de notorietat i simpatia entre els seus clients.</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/panacoteca_ylla/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Me importa el pepino</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/me-importa-el-pepino/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/me-importa-el-pepino/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 28 Jun 2011 06:36:13 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Editorial]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=394</guid>
		<description><![CDATA[
&#8220;Hay miles de formas de apoyar nuestras hortalizas. Elige la tuya, es el slogan de la campaña que se ha presentado para promover los alimentos españoles e intentar recuperar la confianza de los consumidores. En el acto ha participado la Ministra del MARM (Ministra de Medio Ambiente, Rural y Marino) que ha declarado que tras [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/campanya_pepinos-1.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-395" title="campanya_pepinos-1" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/campanya_pepinos-1.jpg" alt="" width="500" height="336" /></a></p>
<p><strong>&#8220;Hay miles de formas de apoyar nuestras hortalizas. Elige la tuya</strong>, es el slogan de la campaña que se ha presentado para promover los alimentos españoles e intentar recuperar la confianza de los consumidores. En el acto ha participado la Ministra del MARM (Ministra de Medio Ambiente, Rural y Marino) que ha declarado que tras conocer las falsas acusaciones vertidas sobre los pepinos españoles, uno de los principales objetivos del Ministerio ha sido recuperar la confianza de los ciudadanos.&#8221;</p>
<p>Llegit a gastronomiaycia.com</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/me-importa-el-pepino/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Pantonemania</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/pantonemania-pantone-disseny/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/pantonemania-pantone-disseny/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 21 Jun 2011 06:49:24 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Notícies]]></category>

		<category><![CDATA[grafisme-color]]></category>

		<category><![CDATA[pantone]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=390</guid>
		<description><![CDATA[
El codi cromàtic per a dissenyadors gràfics Pantone, no només és una eina bàsica per a la fidelitat de la reproducció dels colors, sinó també una font d&#8217;inspiració per a creadors d&#8221;items trendy, com podeu veure en les imatges.
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/pantone1.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-391" title="pantone1" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/pantone1.jpg" alt="" width="450" height="324" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/pantone-rubitoneby-ignacio-pilotto.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-392" title="pantone-rubitoneby-ignacio-pilotto" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/pantone-rubitoneby-ignacio-pilotto.jpg" alt="" width="449" height="299" /></a></p>
<p>El codi cromàtic per a dissenyadors gràfics Pantone, no només és una eina bàsica per a la fidelitat de la reproducció dels colors, sinó també una font d&#8217;inspiració per a creadors d&#8221;<em>items trendy,</em> com podeu veure en les imatges.</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/pantonemania-pantone-disseny/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Premio a la mentira publicitaria más insolente</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/premio-a-la-mentira-publicitaria-mas-insolente/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/premio-a-la-mentira-publicitaria-mas-insolente/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 21 Jun 2011 06:31:20 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Notícies]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=386</guid>
		<description><![CDATA[ 
 

 
La asociación alemana sin ánimo de lucro Foodwatch, que defiende los derechos e intereses de los consumidores,  ha concedido el  Premio a la mentira publicitaria más insolente 2011 a los denominados sándwiches de leche o Milchschnitte de Ferrero, marca que comercializa los huevos Kinder, los bombones Mon Cheri o el Kinder Bueno entre otros productos. De los 117.000 consumidores que [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p> </p>
<p> </p>
<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ferrero_1.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-387" title="ferrero_1" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/ferrero_1.jpg" alt="" width="500" height="345" /></a></p>
<p> </p>
<p>La asociación alemana sin ánimo de lucro Foodwatch, que defiende los derechos e intereses de los consumidores,  ha concedido el  <strong>Premio a la mentira publicitaria más insolente 2011 </strong>a los denominados sándwiches de leche o Milchschnitte de Ferrero, marca que comercializa los huevos Kinder, los bombones Mon Cheri o el Kinder Bueno entre otros productos. De los 117.000 consumidores que han participado en la votación online para designar al ganador, un 43’5% votaron al producto de Ferrero que, a pesar de que se anuncia como un snack light, contiene un 60% de materia grasa y azúcar, algo que hace que se compare con el aporte calórico de un trozo de tarta de chocolate.</p>
<p>Fuente: gastronomiaycia.com</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/premio-a-la-mentira-publicitaria-mas-insolente/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Bio packaging</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/bio-packaging/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/bio-packaging/#comments</comments>
		<pubDate>Wed, 01 Jun 2011 08:41:02 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Packaging]]></category>

		<category><![CDATA[Melmelades]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=376</guid>
		<description><![CDATA[Una línia d&#8217;imatge de producte que hem dissenyat recentment a per a BIOCOP Productos Biológicos.
Simplicitat, transparència, netedat i claredat, per transmetre el valor d&#8217;un producte 100% natural i ecològic.
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/melmelades1.jpg"><img class="aligncenter size-full wp-image-375" title="melmelades1" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/06/melmelades1.jpg" alt="" width="500" height="261" /></a>Una línia d&#8217;imatge de producte que hem dissenyat recentment a per a BIOCOP Productos Biológicos.</p>
<p>Simplicitat, <em>transparència, <span style="font-style: normal;">netedat i claredat, per transmetre el valor d&#8217;un producte 100% natural i ecològic.</span></em></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/bio-packaging/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Bosses que es queden amb la gent</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/disseny-bosses-comerc/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/disseny-bosses-comerc/#comments</comments>
		<pubDate>Thu, 26 May 2011 16:29:06 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Editorial]]></category>

		<category><![CDATA[Bosses comercials]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=361</guid>
		<description><![CDATA[
Reproduim aquí alguns dissenys de bosses capturats per la Xarxa. Una prova evident de com la creativitat pot convertir un element humil com és una bossa, en un reclam de primer ordre.
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00022.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-365" title="att00022" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00022-300x281.jpg" alt="" width="300" height="281" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00020.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-364" title="att00020" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00020-276x300.jpg" alt="" width="276" height="300" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00011.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-362" title="att00011" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00011-300x231.jpg" alt="" width="300" height="231" /></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00018.jpg"><img class="alignnone size-medium wp-image-363" title="att00018" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/att00018-246x300.jpg" alt="" width="246" height="300" /></a></p>
<p>Reproduim aquí alguns dissenys de bosses capturats per la Xarxa. Una prova evident de com la creativitat pot convertir un element humil com és una bossa, en un reclam de primer ordre.</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/disseny-bosses-comerc/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Genial cartel contra el intrusismo creativo</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/genial-cartel-contra-el-intrusismo-creativo/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/genial-cartel-contra-el-intrusismo-creativo/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 17 May 2011 07:02:45 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Editorial]]></category>

		<category><![CDATA[Gràfica]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=354</guid>
		<description><![CDATA[

Un cartel genial que denuncia el intrusismo de los clientes en los proyectos creativos de comunicación y publicidad. Y es que, cuando el cliente se siente capacitado para  poner, quitar, añadir, amputar y tergiversar una idea, el resultado suele ser un engendro como el pobre galgo transmutado a dromedario. El autor del cartel no se sabe a ciencia [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dromedario_galgo.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-355" title="dromedario_galgo" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dromedario_galgo.jpg" alt="" width="500" height="662" /></a></p>
<p><!--StartFragment--></p>
<p class="MsoNormal">Un cartel genial que denuncia el intrusismo de los clientes en los proyectos creativos de comunicación y publicidad. Y es que, cuando el cliente se siente capacitado para  poner, quitar, añadir, amputar y tergiversar una idea, el resultado suele ser un engendro como el pobre galgo transmutado a dromedario. El autor del cartel no se sabe a ciencia cierta, aunque fue el diseñador argentino Carlos Rolando su introductor en nuestro país, allá por los años 70.</p>
<p class="MsoNormal">
<p><!--EndFragment--></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/genial-cartel-contra-el-intrusismo-creativo/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>Invents atypyks</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/invents-atypyks/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/invents-atypyks/#comments</comments>
		<pubDate>Tue, 17 May 2011 07:00:36 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Blogroll]]></category>

		<category><![CDATA[invents]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=333</guid>
		<description><![CDATA[






La firma francesa atypyk és un prodigi de creativitat, surrealisme i provocació en el disseny d&#8217;items, obsequis i merchandising.
Podeu comprovar-ho a www.atypyk.com
]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/stopainting.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-336" title="stopainting" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/stopainting.jpg" alt="" width="500" height="396" /></a></p>
<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/made.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-334" title="made" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/made.jpg" alt="" width="500" height="408" /></a></p>
<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/seat.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-335" title="seat" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/seat.jpg" alt="" width="500" height="408" /></a></p>
<p><span style="text-decoration: underline; color: #0000ee;"><br />
</span></p>
<p><span style="text-decoration: underline; color: #0000ee;"><br />
</span></p>
<p>La firma francesa atypyk és un prodigi de creativitat, surrealisme i provocació en el disseny d&#8217;items, obsequis i merchandising.</p>
<p>Podeu comprovar-ho a www.atypyk.com</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/invents-atypyks/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
		<item>
		<title>BIOCOP, sense trampa però amb cartró</title>
		<link>http://www.boldu.com/blog/index.php/stand-cartro/</link>
		<comments>http://www.boldu.com/blog/index.php/stand-cartro/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 16 May 2011 08:14:11 +0000</pubDate>
		<dc:creator>admin</dc:creator>
		
		<category><![CDATA[Editorial]]></category>

		<category><![CDATA[stand de cartró]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://www.boldu.com/blog/?p=351</guid>
		<description><![CDATA[

Aquest passat cap de setmana 13-15 maig 2011 va tenir lloc a Barcelona la fira Biocultura, la més imprortant del Estat en matèria d&#8217;alimentació ecològica, recursos sostenibles, energies alternatives i teràpies naturals. El nostre client BIOCOP va ser-hi present amb un stand fabricat en part amb cartró reciclable i reutilitzable, dissenyat per Boldú Comunicació SL [...]]]></description>
			<content:encoded><![CDATA[<p><span style="text-decoration: underline; color: #551a8b;"><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dsc_00072.jpg"></a><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dsc_00071.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-349" title="dsc_00071" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dsc_00071.jpg" alt="" width="500" height="332" /></a></span></p>
<p><a href="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dsc_0015.jpg"><img class="alignnone size-full wp-image-352" title="dsc_0015" src="http://www.boldu.com/blog/wp-content/uploads/2011/05/dsc_0015.jpg" alt="" width="500" height="332" /></a></p>
<p>Aquest passat cap de setmana 13-15 maig 2011 va tenir lloc a Barcelona la fira Biocultura, la més imprortant del Estat en matèria d&#8217;alimentació ecològica, recursos sostenibles, energies alternatives i teràpies naturals. El nostre client BIOCOP va ser-hi present amb un stand fabricat en part amb cartró reciclable i reutilitzable, dissenyat per Boldú Comunicació SL i realitzat per APUNTS BCN. A la fira es van presentar al públic els nous productes amb marca BIOCOP: les conserves de peix, les melmelades i el soluble de cereals.La imatge d&#8217;aquests productes forma part d&#8217;un gran projecte de nou packaging obra de Boldú. L&#8217;stand va consituir un potent focus d&#8217;atracció, i va rebre visites de moltes persones que van poder degustar in situ els excelentes productes BIOCOP. Albert, Pol, Maria i tota la companyia, felicitats per l&#8217;éxit!</p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://www.boldu.com/blog/index.php/stand-cartro/feed/</wfw:commentRss>
		</item>
	</channel>
</rss>

